Calendar (Ennismore Minor Hockey)

PrintCalendar
<< PrevJan 29, 2023-Feb 11, 2023Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01Feb 02Feb 03Feb 04
U9 - U9MD Canadian Wall Systems - King Playoff Challenge Cup (11173)
U9 - U9LL White (2) Trent Lakes Plumbing - U11 & U9 LL (10930)
U7 White
7:00 AM-8:00 AM
Practice
U7 Green
8:00 AM-9:00 AM
Practice
U15
U15RS
1:00 PM
vs. Kingston Panters U15 RS
U11
U11B Dave's Towing
2:00 PM
vs. Sturgeon Lake Thunder
Ennismore [U11-038]
U11
U11LL Green (1)Young Aggregates
2:30 PM
@ Lakefield Chiefs
U15
U15B Russelle Toyota
2:45 PM
@ Peterborough Petes
U13
U13LL Green (1) Grant Thornton
3:30 PM
vs. Lakefield Chiefs
Ennismore [U13RS096]
U11
U11C Monsen's Sporting Goods Ltd.
3:30 PM
@ Manvers Mustangs
Manvers [U11-095]
U21
U21 Robert Young Construction
5:15 PM
vs. Loyalist Jets
Ennismore [U21-12]
U21
U21 Robert Young Construction
5:15 PM-7:00 PM
Practice
U13
U13LL White (2) Bell's Garage
6:00 PM
@ Otonabee Wolves
Otonabee (Keene) [U13RS139]
U5
U5
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U8
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U9
U9LL Green (1) Chemung Lake District Lion's Club & U9LL White (2) Trent Lakes Plumbing
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U11
U11B Dave's Towing
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U15
U15B Russelle Toyota
7:00 PM
@ Lindsay Muskies B
Lindsay Rec (1) [U15B-38]
U13
U13B Cover it Canada
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18
U18LL Green Shaun Milne Signs
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U13
U13C Whelan's Flooring Centre
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Goalies
EMHA Goalies
4:00 PM-7:00 PM
Skills- See email for your sessions
U15
U15LL Green (1) Bridgenorth Dental Clinic
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U18
U18B Glenn Windrem Trucking
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U13
U13B Cover it Canada
7:00 AM-8:00 AM
Team Funded Ice
U9
U9MD Canadian Wall Systems
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U11
U11LL White (2) Village Pet Food & Supply
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U18
U18B Glenn Windrem Trucking
8:00 PM
@ Lindsay Muskies
Lindsay Rec (1) [U18-067]
U15
U15LL White (2) The Quarry Golf Club
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U15
U15B Russelle Toyota
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U11
U11LL Green (1)Young Aggregates
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U11
U11C Monsen's Sporting Goods Ltd.
5:45 PM
@ Lindsay Muskies
Lindsay Rec (2) [U11-090]
U11
U11B Dave's Towing
7:30 PM
@ Mariposa Lightning
Little Britain [U11-105]
U13
U13LL Green (1) Grant Thornton
7:30 PM-8:30 PM
1/2 hr Shared Practice
U13
U13LL White (2) Bell's Garage
8:00 PM-9:00 PM
1/2 hr Shared Practice
U15
U15B Russelle Toyota
8:30 PM-9:30 PM
Team Funded Ice
U21
U21 Robert Young Construction
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U11
U11C Monsen's Sporting Goods Ltd.
5:00 PM-6:30 PM
Practice
U9
U9LL White (2) Trent Lakes Plumbing
6:30 PM
@ Apsley Flames
U21
U21 Robert Young Construction
8:00 PM
@ Loyalist Jets
Henderson [U21-31]
U18
U18B Glenn Windrem Trucking
8:30 PM
@ Mariposa Lightning
Little Britain [U18-078]
U5
U5
7:30 AM-8:30 AM
Practice
U7 White
8:30 AM-9:30 AM
Practice
U8
U8LL Green ( 1) John's Independent Grocer
9:30 AM
vs. Norwood Hornets 2
Ennismore [U843]
U8
U8LL White ( 2) Floor Coverings International
9:30 AM
vs. Norwood Hornets 1
Ennismore [U852]
U11
U11B Dave's Towing
12:00 PM
@ Highland Storm
S.G. Nesbitt [U11-067]
U18
U18B Glenn Windrem Trucking
3:00 PM-4:30 PM
EX Game tent
U13
U13B Cover it Canada
4:30 PM
vs. Oshawa Generals
Ennismore [U13B-35]
U21
U21 Robert Young Construction
6:00 PM
vs. Newcastle Stars
Ennismore [U21-03]
U15
U15B Russelle Toyota
7:30 PM
vs. Lindsay Muskies B
Ennismore [U15B-33]
U18
U18B Glenn Windrem Trucking
9:15 PM
vs. Sturgeon Lake Thunder
Ennismore [U18-035]
Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08Feb 09Feb 10Feb 11
U9 - U9MD Canadian Wall Systems - King Playoff Challenge Cup (11173)
U9 - U9LL White (2) Trent Lakes Plumbing - U11 & U9 LL (10930)
U13 - U13C Whelan's Flooring Centre - Bill Batten Memorial Tournament (11052)
U11 - U11LL Green (1)Young Aggregates - Lefroy Lucky Puck Tournament (10917)
U13 - U13LL Green (1) Grant Thornton - Lefroy Lucky Puck Tournament (10917)
U7W - U7 T4 Flyers - Brighton U7 Jamboree (11524)
U7W - U7 T5 Kings - Brighton U7 Jamboree (11524)
U7W - U7 T6 Coyotes - Brighton U7 Jamboree (11524)
U7 Green
7:00 AM-8:00 AM
Practice
U7 White
8:00 AM-9:00 AM
Practice
U9
U9LL White (2) Trent Lakes Plumbing
11:00 AM
@ Colborne Firehawks
Keeler [U9FI24]
U13
U13C Whelan's Flooring Centre
1:00 PM
vs. Lindsay Muskies C
U11
U11B Dave's Towing
2:00 PM
vs. Mariposa Lightning
Ennismore [U11-037]
U21
U21 Robert Young Construction
3:00 PM
vs. Tweed Hawks
U9
U9LL Green (1) Chemung Lake District Lion's Club
3:00 PM
@ Bancroft Jets
U15
U15B Russelle Toyota
3:30 PM
@ Napanee
U11
U11LL Green (1)Young Aggregates
3:30 PM
vs. U11 - U11LL White (2) Village Pet Food & Supply
Ennismore [U11RRG306]
U13
U13LL Green (1) Grant Thornton
4:00 PM
@ Lakefield Chiefs
U8
U8LL Gold (3) Ennismore Optimist Club
4:30 PM
@ Douro Dukes
Warsaw [U894]
U5
U5
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U13
U13B Cover it Canada
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18
U18LL Green Shaun Milne Signs
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U13
U13C Whelan's Flooring Centre
7:00 AM-8:00 AM
Practice
U21
U21 Robert Young Construction
9:00 PM
@ Norwood Hornets
Norwood Arena [U21-67]
U15
U15B Russelle Toyota
9:00 PM
vs. Lindsay Muskies B
Ennismore [U15B-28]
U13
U13B Cover it Canada
7:00 AM-8:00 AM
Team Funded Ice
U11
U11C Monsen's Sporting Goods Ltd.
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U9
U9LL Green (1) Chemung Lake District Lion's Club
6:00 PM
vs. Norwood Hornets 1
Ennismore [U9FI32]
U18
U18B Glenn Windrem Trucking
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U11
U11C Monsen's Sporting Goods Ltd.
6:30 PM
@ Sturgeon Lake Thunder
Fenelon Falls [U11-144]
U13
U13C Whelan's Flooring Centre
8:00 PM
@ Woodville Hurricanes
Woodville/Eldon [U13C-100]
U15
U15B Russelle Toyota
8:30 PM-9:30 PM
Team Funded Ice
U21
U21 Robert Young Construction
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U11
U11B Dave's Towing
7:00 AM-8:00 AM
Practice
U13
U13C Whelan's Flooring Centre
3:00 PM
@ Lucan Irish
Lucan Community Memorial Cente
U8
U8LL White ( 2) Floor Coverings International
6:00 PM
@ Otonabee Wolves
U13
U13B Cover it Canada
7:30 PM
vs. Newcastle Stars
Ennismore [U13B-34]
U13
U13C Whelan's Flooring Centre
7:40 PM
vs. Clearview Canucks
Stephen Township Arena
U18
U18B Glenn Windrem Trucking
8:30 PM
@ Highland Storm
A.J. LaRue [U18-039]
U21
U21 Robert Young Construction
9:15 PM
vs. Norwood Hornets
Ennismore [U21-09]
U5
U5
8:00 AM-9:00 AM
Practice
U13
U13C Whelan's Flooring Centre
8:50 AM
@ Lambeth Lancers
Stephen Township Arena
U7 Green
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U8
U8LL Gold (3) Ennismore Optimist Club
10:00 AM
vs. Norwood Hornets 2
Ennismore [U899]
U8
U8LL Green ( 1) John's Independent Grocer
11:00 AM
@ Douro Dukes
Warsaw [U839]
U9
U9MD Canadian Wall Systems
11:00 AM
vs. Napanee Stars
Ennismore [U9FI-006]
U9
U9LL White (2) Trent Lakes Plumbing
12:00 PM
vs. Bancroft Jets
Ennismore [U9FI37]
U9
U9LL Green (1) Chemung Lake District Lion's Club
1:00 PM
vs. Otonabee Wolves
Ennismore [U9FI31]
U11
U11C Monsen's Sporting Goods Ltd.
4:00 PM
@ Brock Township Wild
Sunderland [U11-033]
U15
U15RS
4:30 PM
vs. Georgina
U18
U18LL Green Shaun Milne Signs
6:30 PM
vs. Bancroft Jets
Ennismore [U18RRG112]
U13
U13C Whelan's Flooring Centre
7:45 PM
vs. Port Colborne Sailors
Stephen Township Arena
U21
U21 Robert Young Construction
9:30 PM
vs. Newcastle Stars
Ennismore [U21-05]
U21
U21 Robert Young Construction
9:30 PM-11:00 PM
Linked Game Cancelled
View AllOur Sponsors
Social Networking
Follow Us On
Follow Ennismore Minor Hockey on Twitter
- and -
Visit Ennismore Minor Hockey on Facebook
- and -
Follow Ennismore Minor Hockey on Instagram
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from ennismoreeagles.ca on Monday, January 30, 2023 at 10:02 PM